מוקד טלפוני לשרותך
077 - 5644210

שלבי פיתוח אפליקציות לאייפון

פיתוח אפליקציות לאייפון דורשות מספר צעדים בכדי להצליח בשוק הרווי הזה של האפליקציות בכלל ושל אפל בפרט.


שלבי פיתוח אפליקציות לאייפון

פיתוח אפליקציות לאייפון הינו מקצוע שהתפתח לאחר השקת האפ סטור ביולי 2008, יש מספר סוגי אפליקציות כאילו שמפתחים אותם חברות ובעלי עסקים על מנת לשווק את העסק שלהם לקהל היעד האדיר של האייפון, סוג שני הוא יזמים אשר יוצרים אפליקציות מקוריות ומפיקים רווחים מהורדות של האפליקציה.

במאמר הבא נסקר מספר שלבים בתהליך פיתוח אפליקציות לאייפון, כמו כל עסק מצליח גם כאן הכל מתחיל ברעיון מקורי ויצירתי. ייזמים בנפשם ברגע שהעלו רעיון יחלו לעבוד ולפתח אותו, לעומתם אנשים אחרים ימצאו את כל הסיבות למה לא לפתח את הרעיון ולהפיק ממנו את המירב.

לאחר העלאת הרעיון דבר ראשון שצריך לעשות הוא לבדוק האם הוא קיים כבר בשוק, יש מיליארדי אנשים בעולם לכן הסיכוי שמישהו חשב על רעיון דומה אפשרי. בעולם תחרותי כמו אפליקציות לאייפון גם אם קיימת אפליקצייה או שתיים זהו אינו מכשול וניתן לראות בזה אף יתרון כמישהו אשר פיתוח משהו דומה ואנו נבדוק איך אנחנו יכולים לשפר את אותה האפליקציה ולהגיע להישגים טובים יותר.

אז איך נחפש אם קיימת כזו אפליקציה?

קודם כל יש לדעת כי כל אפליקציה מאופיינת על ידי מילות מפתח שמפתח האפליקציה מכניס לתיאור באפ-סטור. לכן אנו נחפש את האפליקציה לפי מילות מפתח עיקריות שאנו חושבים עליהם.
באתר uquery.com יש מנוע חיפוש בדיוק כמו גוגל רק שהוא מחפש אפליקציות לאייפון בלבד. נכנס לאתר ונחפש שם את מילות המפתח שאנו חושבים לנכון, רצוי לחפש מספר פעמים רב ככל שניתן על מנת להיות בטוחים בכך שיש או אין אפליקציה דומה לרעיון שלנו.

האתר מספק לנו מידע מילולי ותמונות מהאפליקציות אך בהחלט יש צורך להוריד ולהתנסות במספר אפליקציות על מנת להרגיש את תחושת המשתמש ולהבין מה חסר באפליקציית האייפון.

לאחר שראינו כי אין אפליקציות לאייפון שדומות לרעיון שלנו ניתן להתחיל בתהליך הממשי של פיתוח אפליקציות לאייפון, השלב הראשוני הוא איפיון האפליקציה.

לאחר קבלת הרעיון וההחלטה להמשיך ולפתח אותו לאפליקציה לאייפון אנו מגיעים לשלב של האיפיון, בדומה לאתר אינטרנט חברות פיתוח אפליקציות לאייפון צריכות לדעת מה אנו רוצים בדיוק שיופיע באפליקציה שלנו בכדי לתת לנו הצעת מחיר. רצוי לבנות איפיון מדוייק כמה שיותר על מנת שהספק שחברות פיתוח אפליקציות יוכלו לתת לנו הצעת מחיר מדוייקת ככל שניתן.
איפיון האפליקצייה כולל מספר שלבים:
1. לכתבו רשימת פונקציות שאנו רוצים באפליקציה שלנו, עדיף לתאר זאת מסך אחרי מסך.
2. לחשוב היטב איך כל האפשרויות באפליקציה שלנו משתלבות ומתחברות יחד.
3. להציג איפיון מדוייק כמה שיותר על מנת לקבל תמחור מדוייק, לעיתים ניתן אף להיעזר בחברת פיתוח אפליקציות לאייפון על מנת לקבל עזרה עם איפיון האפליקציה.

ניתן למצוא באינטרנט דוגמאות רבות לאיפיון אפליקציית אייפון ולהיעזר בהן.

השלב הבא בתהליך פיתוח אפליקציות לאייפון הוא פנייה פיזית למספר מפתחי תוכנה או חברות פיתוח אפליקציות.

דבר ראשון והחשוב ביותר הוא הסכם סודיות, רצוי מאוד להגיע עם הסכם סודיות לפגישה על מנת למנוע גנבת הרעיון על ידי המפתח או כל אדם אחר, באינטרנט ניתן למצוא הסכמי סודיות מוכנים שצריך רק לשנות מספר פרמטרים.
לאחר החתימה על הסכם הסודיות ניתן להמשיך ולהראות לחברת פיתוח אפליקציות לאייפון את הרעיון והאיפיון. בשיחה עם מפתח האפליקציות יש סיכוי סביר ביותר שיעלו רעיונות נוספים להוספה לאפליקציה על מנת לשפר אותה, רצוי להוסיף הכל לאיפיון בצורה מפורטת.

איך נבחר חברת פיתוח אפליקציות לאייפון?

חיפוש מהיר באינטרנט, בפייסבוק או כל מקור אחר יכול למצוא לנו המון חברות כאילו, אפילו שהמקצוע צעיר יחסית התפתחותו מהירה למדי, וכיום ניתן כבר לראות מאות חברות הפועלות בתחום.
לאחר סריקה קצרה של מספר חברות נבחר כ5 חברות שמשכו את רוב תשומת ליבנו. חשוב לציין כי בחירת חברות הוא בהתאם לתקציב שלנו רצוי להסתכל באתרי החברות על הלקוחות שלהן, כך נדע שלחברה עם לקוחות כמו אורנג', פלאפון, בנקים או תאגידים שונים המחירים יהיו גבוהים ביותר, לעומת חברה עם לקוחות שהם לרוב יזמים פרטיים.

לאחר בחירת 5 החברות הניבחרות נעבור לבדיקת תיק העבודות שלהן, כאשר אנו בודקים את העבודות שביצעה החברה חשוב לא להסתכל על תוכן האפליקציה אלה יותר על האופן בו היא בנויה ועל גימור העבודה, האם האפליקציה מושכת לעין ונעימה לתפעול? או אפילו גורמת לכם להמשיך ולדפדף בה למרות שכבר ראיתם הכל?
עיניין נוסף שניתן להתייעץ עם מפתח האפליקציות לגביו הוא האפשרויות השונות להגדלת ההכנסה מהאפליקציה והגדלת ההורדות, כמו שילוב פירסומות, הפקת גירסת לייט למשיכת לקוחות, אפשרות לשלב בתוך האפליקציה קניה של דברים על מנת להשתמש בהם באפליקציה למשל במשחק מסויים קניה של אובייקטים שיעזרו לנו לעבור שלבים.. ניתן לחשוב על רעיונות רבים להגדלת הכנסה.

זכרו וכן וודאו זאת עם החברה שבזמן תהליך פיתוח אפליקציות לאייפון אתם תהיו מעורבים בכל שלב, החל מבחירת הגרפיקה והסאונד ועד לבדיקת האב טיפוס לפני שחרור האפליקציה.
בנוסף וודאו כי מפתח האפליקציה לא מפר זכויות יוצרים של אנשים שונים על ידי שימוש בגרפיקה שלהם או בסאונד שלהם.

דבר נוסף שיש לשים עליו דגש הוא כימיה עם מפתח האפליקציה, חשוב ביותר שתהיה זרימה טובה עם הלקוח שתוכלו גם להשיג תוצאות טובות יותר ואולי אף המשך עבודה בעתיד וכן להינות מתהליך פיתוח האפליקציה שלכם.

דבר אחרון הוא הצעת המחיר, יש להבין כי מחיר פיתוח אפליקציות לאייפון יכול להגיע לאלפי דולרים, למעשה בדרך כלל זה מתחיל מ6000$ בערך ועולה. לכן חשוב לדעת את התקציב שלכם ואם אין בידכם זאת חשוב למצוא אולי שותפים להשקעה. בנוסף רצוי לבקש ממפתח האפליקציה הצעת מחיר מפורטת לפי שלבים, לדוג' פיתוח עמוד ראשי 1000$, תמיכה בסיבוב המכשיר 500$, טבלת ניקוד 1500$ ועוד.. [המחירים כמובן לא אמיתיים] כך תוכלו לראות אם אתם בהתחלה לפחות יכולים לוותר על פיצ'רים מסויימים על מנת להוזיל עלויות.

שלב נוסף הוא פתיחת חשבון מפתחים באפל.

על מנת להעלות אפליקציה לאפ-סטור, חנות האפליקציות של אפל, יש צורך בפתיחת חשבון באתר המפתחים של אייפון בעלות של 100$ החשבון נקרא iTunesConnect. יש לדעת כי תהליך זה עלול להיות ארוך [מינימום שבוע וחצי] ומומלץ להיעזר במפתח האפליקציה על מנת שיעזור לכם בכך ויחסוך לכם זמן רב.

שלב החמישי הוא תוכנית שיווקית, בזמן פיתוח האפליקציה כדי לחסוך בזמן כדאי להתחיל לעבוד על פיתוח תוכנית שיווקית לאפליקציה שלנו. שיווק נכון הוא שם המשחק, כל האפליקציות 'יושבות' על אותו המדף באפ-סטור אז למה שיורידו דווקא את שלכם?
אז כך, שיווק אפליקציית אייפון הוא פשוט ביותר והוא הפצה גדולה ככל שניתן בכל מקום אפשרי. הקמת אתר אינטרנט, סירטון ביו טיוב, טוויטר ופייסבוק, שליחת הודעות לאתרים אשר סוקרים אפליקציות חדשות לאייפון [בכל העולם או בארץ בלבד] ועוד דרכים יצירתיות שונות. חשיפה גדולה תוביל למספר הורדות גבוה וכך תוכלו כבר בהתחלה להתברג בחלק העליון של דירוג ההורדות של אפל, דבר שיגדיל עוד יותר את כמות ההורדות של האפליקציה.
 
שלב הבא הוא העלאת האפליקציה לאפ-סטור

לאחר שפתחנו את החשבון באתר המפתחים של אפל יש להיכנס לחשבון הiTunesConnect שלנו ולהעלות את המוצר שלנו לחנות, ניתן לעשות זאת לבד אך רצוי ביותר לעשות זאת בליווי של מפתח האפליקציה שמנוסה יותר בתהליך.

אחרי שאנו מעלים את האפליקציה לוקח לאפל בערך שבועיים לבדוק את המוצר שהוא עומד בכל התנאים שאפל מציבה למפתחים שלה. ספקים מנוסים מכירים פחות או יותר את דרישותיה של אפל לאפליקציות המועלות לאפ-סטור לכן עדיף להתייעץ ולשמוע להם. כמובן שאפל יכולה לדחות את האפליקציה עד לביצוע שינויים ותיקונים שונים, דבר זה דורש העלאת גרסה חדשה והמתנה של עוד כשבועיים.

מכל התהליך אנו למדים כי פיתוח אפליקציות לאייפון הינה הזדמנות ליזמים בעלי חשיבה יצירתית ליצור מוצר אשר מסוגל להפיק רווחים נאים במחירים נמוכים יחסית. כל זאת בעקבות השיטה של חנות האפליקציות כאשר על אותו 'מדף' עומדות אפליקציות שפיתחה לדוגמא EA במיליונים של שקלים לעומת מפתח מתחיל מרעננה בכמה אלפי דולרים.

יש לכם רעיון מנצח לאפליקציה? צרו קשר עוד היום ונייעץ לכם עד להעלאת האפליקציה לאפ סטור - צור קשר
צור קשר
כתובת: שוהם 7
קריית מטלון, פ"ת
מוקד טלפוני:
077-5644210
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
תוכן הפניה:
PGN מתמחה בתכנון אסטרטגיה למותג בפעילות הרשת חברתית. עמודי מעריצים, אפילקציות ועוד...
פיתוח אתר לאייפון
חדש בבלוג
שיווק נכון באינטרנט
טיפים לבניית חנות וירטואלית
מה זה בעצם פיתוח אפליקציות ?
פיתוח אפליקציות לאנדרואיד, אלף בית של כל עסק
פיתוח אפליקציות לאייפון - גם בישראל?
פיתוח אפליקציות לאנדרואיד, הצעד הנבון עבור העסק שלך!
פיתוח אפליקציות לאנדרואיד - משתלם יותר?
פיתוח אפליקציות לאייפון לעסקים
פיתוח אפליקציות לאייפון ואנדרואיד - האם כדאי ?
שירות של פיתוח אפליקציות לאייפון הפך לשירות 'חובה' בעבור כל עסק ועסק!
מהרעיון, דרך הפיתוח ועד לשיווק אפליקציות - הכל על פיתוח אפליקציות לאייפון
כל תוכנית פיתוח אפליקציות חייבת לכלול בתוכה סעיף שיווק אפליקציות!
הדקויות של פיתוח אפליקציות לאייפון שיש לדעת מראש
פיתוח אפליקציות לאייפון הינו בשורה נוספת מאת חברת אפל האגדית!
שלבים בתהליך פיתוח אפליקציות לאייפון, אנדרואיד ובלקברי.
פיתוח אפליקציות לאייפון
פיתוח אפליקציות לאייפון המשלבות סליקה באשראי
בניית אתרים - מעקב אחר ביצועי האתר
בניית אתרים - פירוט תהליך הבנייה
חנות וירטואלית - האם החנות שלך בטוחה?

ראשי  |  מי אנחנו  |  פיתוח אתרים  |  אתרי תדמית עיסקיים  |  קידום אתרים  |  פיתוח אפליקציות לאייפון  |  חנות וירטואלית  |  עבודות  |  לקוחות  |  בלוג  |  צרו קשר RSS
    אתרים שותפים:   פיתוח אפליקציות לאייפון  |  פרסום בגוגל  |  קידום אתרים  |  קידום אתרים  |  קידום אתרים  |  בניית אתרים  |  פיתוח אתר  |  חנות וירטואלית  |  בניית אתרים  |  קידום אתרים בגוגל
                          שיווק בפייסבוק  |  אייפון  |  קידום אתרים  |  ניוזלטר  |  בלוג קידום אתרים  |  קידום אתרים בגוגל  |  בניית אתר תדמית  |  בניית אתרים  |  קידום אתרים בגוגל  |  בניית אתרים  |  חלקי חילוף למשאיות
                          קורס פיתוח אפליקציות  | 
PGN Providing All Web Solutions | Since 2001 ©